شرکت استخراج ارز دیجیتال giga watt به فعالیت هایش پایان می دهد

شرکت استخراج بیت‌‌کوین Giga Watt بالاخره تعطیل شد شرکت Giga Watt در نوامبر ۲۰۱۸ فرآیند انحلال خود را در دستگاه‌‌های قضایی ثبت کرده بود و اکنون رسما اعلام شد که این شرکت تعطیل شده است. Giga Watt در ابتدا برای سرمایه‌‌گذاران بسیار نویدبخش بود، اما با افول بازار کریپتو این شرکت نیز دچار مشکلات زیادی شد، تا آنجایی که دیگر قادر به پوشش هزینه‌‌های موجود نبودند.

شرکت استخراج بیت‌‌کوین Giga Watt بعد از اعلام ورشکستگی در نوامبر ۲۰۱۸ سرانجام تعطیل شدن کامل خود را اعلام کرد. این شرکت بعد از عرضه اولیه کوین (ICO) خود در سپتامبر ۲۰۱۷، کمی بیش از یک سال دوام آورد. مدل تجاری Giga Watt با شرکت‌‌های استخراج دیگر کمی متفاوت بود.

 

مشتریان صاحب سخت‌‌افزار استخراج بودند و با استفاده از سود خود هزینه‌‌ فرآیندها را پرداخت می‌‌کردند. Giga Watt در ابتدا قدرت رقابتی بسیار خوبی را از خود نشان داد که ثبات بسیار کمی داشت. یکی از نمایندگان این شرکت در کانال تلگرام شرکت به مشتریان گفت که آنها می‌‌توانند پول انتقال سخت‌‌افزارهای خود را پرداخت کنند.

 

توکن گیگاوات بی فایده بود

وب سایت Hacked.com یک بار در جریان رشد عرضه ی اولیه ی سکه ی گیگاوات رتبه ی ۷ را برای توکن این شرکت درنظر گرفته بود. رتبه بندی توکن این وب سایت مانند سایر وب سایت ها، براساس علاقه مندی خریداران به دلیل احتمال کسب سود از توکن ICO است. توکن گیگاوات پس از ورود به بازار در بیشترین میزان قیمت به ۴.۶۲ دلار رسید.

قیمت عرضه ی اولیه ی سکه ۱.۲۰ دلار یا کمتر بود؛ چراکه در تمام طول مدت ICO قیمت نوسان داشت. رتبه بندی ICO در این زمان به دلیل آنکه هنوز وضعیت ثابت توکن مشخص نیست، ممکن است با نتیجه ی پروژه متفاوت باشد. برای مثال، بسیاری از کاربران در زمان اجرای ICO، به دلیل انگیزه و امیدشان امتیاز درخورتوجهی به پروژه می دهند؛ اما میزان موفقیت واقعی توکن در آینده مشخص خواهد شد.

WTT در میان توکن‌‌های کاربری (Utility Token) قرار می‌‌گیرد. این توکن بیانگر ۱ وات تجهیزات استخراج Giga Watt برای ۵۰ سال می‌‌باشد. یک سخت‌‌افزار استخراج بیت‌‌کوین معمولی مانند Antiminer S9 بیش از ۱۳۰۰ وات استفاده می‌‌کند. این شرکت به همین خاطر جذابیت بسیار زیادی برای سرمایه‌‌گذاران داشت. Giga Watt آینده‌‌ای عالی را به استخراج‌‌کنندگان نوید می‌‌داد. البته زمانی که فعالیت‌‌هایش هنوز تعطیل نشده بودند.

در انتهای دوره ۲ هفته‌‌ای و در بازارهای کمی که هم‌‌اکنون از این توکن پشتیبانی می‌‌کنند، WTT با قیمت پایین‌‌تر از ۰٫۰۰۰۳۵ اتریوم مبادله می‌‌شود که در زمان نوشتن این گزارش تقریبا برابر با ۴٫۵ سنت می‌‌باشد.

 

 

ورشکستگی در ماه نوامبر

دو روز قبل از آنکه اخباری مبنی بر اعلام ورشکستگی گیگاوات منتشر شود، مشتریان بسیاری به دلیل ازکارافتادن دستگاه های استخراج خود حیرت زده شده بودند. بااین حال، شرکت به مشتریان اعلام کرد هنوز در موزس لیک (Moses Lake) واشنگتن فعالیت می کند. دو روز بعد، اخباری مبنی بر بدهی ۵۰۰ هزار دلاری شرکت گیگاوات به همراه اسناد ورشکستگی آن منتشر شد.

فعالیت‌‌ استخراج تا همین اواخر برای تعدادی از مشتریان ادامه داشت، یعنی تا زمانی که برق تسهیلات به دلیل عدم پرداخت قبض‌‌ها قطع شد. کارکنان Giga Watt تنها این کلمات را به زبان راندند: “تعطیلی به دلیل عدم پرداخت قبض‌‌ها اتفاق افتاد. درآمد میزبانی ریگ‌‌ها کمتر از هزینه‌‌های موجود می‌‌باشد”.

 

گزارشگر مذکور سعی کرد اطلاعات بیشتری را از نماینده Giga Watt، آندری، به دست آورد و در نهایت به هیچ نتیجه‌‌ای نرسید:

مدل تجاری Giga Watt تا حدی با پروژه‌‌های دیگر میزبانی استخراخ رمز ارز تفاوت داشت. مشتریان در واقع صاحب دستگاه‌‌های استخراج بودند و از سود خود هزینه نگهداری آنان را می‌‌پرداختند.

 

تصور ما این‌‌چنین است: “آندری” احتمالا همان “اندرو کوزنی”، مسئول روابط سرمایه‌‌گذاران می‌‌باشد. یکی از نکته‌‌های جالبی که باید به یاد داشته باشید این است که نام یکی از کارمندان آنان “برایان آرمسترانگ” است. وی را با میلیاردر کریپتویی و مدیرعامل صرافی رمزارز کوین بیس (Coinbase) اشتباه نگیرید.

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ آنلاین

پرسش و پاسخ آنلاین

جهت ورود به پنل سایت و خرید و فروش ارزهای دیجیتال کلیک کنید

پنل سایت
کانال تلگرام

کانال تلگرام

جهت ورود به بخش پرسش و پاسخ تخصصی در حوزه ارزهای پایه کلیک کنید

پرسش و پاسخ
دانلود اپلیکیشن

دانلود اپلیکیشن

جهت دانلود اپلیکیشن وب سایت ir-xe کلیک کنید

دانلود اپلیکیشن