کوین ‌بیس(Coinbase) چیست؟

 کوین ‌بیس صرافی واسطه‌ای (broker exchange) ارز دیجیتالی است که در آن می‌توانید بیت‌کوین و چند ارز رمز دیگر را خریداری کرده و معامله کنید. کار این صرافی‌ها با کار دیگر صرافی‌های رایج در زمینه رمزارزها متفاوت است زیرا در آن می‌توانید با استفاده از ارزهای فیات، ارز رمزها را خریداری کنید.

کوین‌بیس یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌ها واسطه‌ای ارز رمزنگاری ‌شده در جهان محسوب می‌شود! این صرافی بیش از ۲۰ میلیارد دلار دارایی نگهداری می‌کند و از سال ۲۰۱۲ که در سانفرانسیسکو کالیفرنیا کار خود را آغاز کرده است، بیش از ۵۰ میلیارد دلار معامله ارزهای رمزنگاری ‌شده در پلتفرم آن انجام‌شده است.

 درواقع، کوین‌بیس دارای دو محصول اصلی است؛ یکی صرافی واسطه‌ای است و دیگری یک پلتفرم حرفه‌ای برای معاملات ارزی است که جی‌داکس (GDAX) نام دارد. البته، این دو می‌توانند مستقل از یکدیگر مورد استفاده قرار گیرند.

 

آیا کوین‌بیس یک کیف پول است؟

بله، کوین‌بیس یک صرافی است، اما یک کیف پول داخلی هم دارد.

بنابراین اگر مایل باشید، می‌توانید ارز رمزهای خود را در پلتفرم کوین ‌بیس نگه دارید. البته این‌کار توصیه نمی‌شود و به شدت توصیه می‌شود به محض این‌که ارز خریدید، آن را ازکوین‌ بیس انتقال دهید، زیرا این نوع کیف پول‌ها دارای امنیت حداقلی می‌باشند.

درعوض، بهتر است که به فکر یک کیف‌پول سخت‌افزاری باشید، چند نوع از امن‌ترین کیف‌پول‌های ارز رمزنگاری‌شده وجود دارند!

 

 آیا کوین ‌بیس قانونی است ؟

صرافی‌های زیادی در بازار وجود دارند که به اندازه‌ی ادعای خودشان، قابل اعتماد نیستند. این‌یکی از دلایلی است که این نقد و بررسی صرافی کوین ‌بیس نوشته شده است تا به شما نشان دهد که مشروعیت کوین‌بیس نسبت به بقیه چگونه است.

آیا کوین‌بیس قانونی است؟ واقعیت این است که کوین‌بیس احتمالاً تا حد لازم قانونی است.

کوین‌بیس تنها برای به‌کارگیری در۳۰ ایالت آمریکا، بیش از۴۰ مجوز دارد. این اقدام تضمین می‌کندکه روش‌های آن‌ قانونی بوده و پول شما را با داشتن یکپارچگی مدیریت و کنترل می‌کنند.

 

 

آیا کوین‌بیس امن است ؟

کوین‌بیس تنها یکی از ۴ صرافی‌ است که در نیویورک دارای مجوز پایلوت بیت‌لایسنس (pilot BitLicense) است. به همین صورت، با قوانین سخت‌گیرانه KYC نیز (مشتری خود را بشناسید) مطابقت دارد و تا جای ممکن با مقررات و قوانین سازگار است.

 

 

 همان‌طور که قبلاً ذکرشد، این صرافی فقط برای استفاده در ایالات‌متحده آمریکا دارای بیش از ۴۰ مجوز بوده و در ۳۱ کشور دیگر که آن را لیست کرده‌اند، از نظر قانونی مجاز است.

 

از این مهم‌تر این است که، کوین‌بیس دارایی‌های خود را بیمه می‌کند، پس ازلحاظ فنی، به‌هیچ‌وجه پول خود را به‌خاطر هک شدن و سرقت کردن از دست نمی‌دهید!

 چیز دیگری که کوین‌بیس را برای استفاده بسیار امن می‌کند، در حقیقت این است که نمی‌توان به‌صورت ناشناس از آن استفاده کرد. براساس قوانین KYC، کاربران باید یک شناسه صادرشده توسط دولت از ID را ارائه دهند و در بعضی موارد، به‌منظور استفاده از امکانات خریدوفروش پلتفرم باید تایید آدرس را نیز در نظر بگیرند. امنیت، یکی دیگر از جنبه‌های مثبتی است که در این نقد و بررسی صرافی کوین‌بیس به آن اشاره شده است.

 

محدودیت‌های حساب

 درحالی که کوین‌بیس اجازه می‌دهد که ارز فیات را تبدیل به ارز دیجیتال کنید، ولی توانایی و تعداد دفعات خرج کردن را محدود می‌کند.

 بنا به انجمن پشتیبانی وبسایت آن‌ها، این‌کار برای “امنیت، مطابقت با قانون و جلوگیری از تقلب “می‌باشد. این محدودیت‌ها بر اساس عوامل متعددی هستند که شامل روش پرداختی مورد استفاده، سن حساب شما، تاریخ خرید و دیگر موارد است. این محدودیت‌ها به‌صورت خودکار محاسبه می‌شوند.

 

 خوشبختانه چندین راه وجود دارد که می‌توانید محدوده حساب خود را افزایش دهید. هرچند که، برای استفاده از امکانات خرید و فروش، برخی از این مراحل اجباری هستند.

 با استفاده از پلتفرم کوین‌ بیس می‌توانید یک شماره تلفن اضافه کرده، اطلاعات شخصی بیشتر و یک عکسID را ارائه‌دهید و تاریخ خرید معینی را برای خرید و فروش (معامله) ایجاد کنید.

 

کارمزدهای بالا

در کوین ‌بیس می‌توان با بسیاری از ارز رمزهای مختلف معامله کرد و طیف وسیعی از روش‌های پرداخت را دارا بود. به همین خاطر، این سرویس کارمزدهای نسبتاً بالایی در مقایسه با دیگر صرافی‌ها دریافت می‌کند. کارمزدهای بالا یکی از بزرگ‌ترین جنبه‌های منفی در این نقد و بررسی صرافی کوین ‌بیس هستند.

این کارمزدها در هر تراکنش اعمال شده و به وسیله دو روش محاسبه و پرداخت می‌شوند. برای معاملات زیر ۲۰۰ دلار، حداقل کارمزد اعمال می‌شود. ولی، برای معاملات بیش از ۲۰۰ دلار، یک درصد کارمزد اعمال می‌شود.

برای مثال، اگر با یک حساب بانکی ایالات‌متحده آمریکا خرید یا فروش ‌کنید، ارزش مؤثر کارمزد تبدیل تراکنش‌های بیش از ۲۰۰دلار، ۱٫۴۹ درصد است. البته، اگر معامله شما زیر ۲۰۰ دلار باشد، نرخ پایه ۴ درصدی اعمال می‌شود. این نرخ پایه برای ایالت متحده آمریکا است و بر اساس کشور و منطقه شما متفاوت است.

 

مزایای کوین‌بیس

 •  رابط کاربری آسانی دارد.

 • فقط ۴ ارز رمزنگاری‌شده قابل‌اعتماد را ارائه می‌دهد که BTC (بیت‌کوین )، Ltc (لایت کوین )،ETH (اتریوم )، BCC( بیت کانکت) می‌باشند.

 • انجام معاملات با ارز فیات را می‌پذیرد.

 • روش‌های پرداخت متعددی داشته و به‌راحتی به‌حساب‌های بانکی ایالات‌متحده آمریکا متصل می‌شود.

 •  به‌شدت کنترل می‌شود تا پلتفرمی امن و قانونی باشد.

 • از سیاست‌هایی پیروی می‌کند که آن را شفاف و قابل‌اعتماد می‌سازد.

 • به جی‌داکس (GDAX) متصل می‌شود، بنابراین، می‌توانید ارز رمزها را معامله کنید.

 •  برای کاربران آمریکایی کارت‌ نقدی کوین ‌بیس به‌عنوان کارت شیفت شناخته ‌شده است.

 

معایب کوین‌بیس

 •  در همه کشورها در دسترس نیست .

 •  محدودیت‌هایی در زمینه خرج کردن یا برداشت از حساب، در آن وجود دارد.

 • کارمزدهای کوین‌ بیس‌ بالاتر از کارمزدهای میانگین است.

 • سیاست سخت‌گیرانه KYC اجازه می‌دهد تا معاملات تحت نظارت قرار گرفته و از ناشناس بودن جلوگیری به عمل آید.

 • با اداره مالیات سازگار بوده و اطلاعات شما را با مقامات مالیاتی به اشتراک می‌گذارد.

 

 

چه کسانی باید از کوین‌بیس‌ استفاده کنند؟

 

مبتدی‌ها

 کوین‌بیس یک پلتفرم بسیار خوب برای سرمایه‌گذاران مبتدی است!

 رابط کاربری آسان آن به شما جهت یادگیری کمک می‌کند تا انجام تبدیلات در صرافی‌های آنلاین را یاد بگیرید. می‌توانید برای معامله و تراکنش به‌راحتی به جی‌داکس ( GDAX) انتقال دهید و حتی با ارزهای رمزنگاری ‌شده‌ای معامله کنید که بیش‌تر از آنچیزی است که در کوین‌بیس پیشنهادشده است.

 

هرکس که به دنبال خرید کردن با ارز فیات است

همانگونه که در این مقاله بارها اشاره شد، کوین‌بیس یک صرافی واسطه‌ای است که به شما اجازه می‌دهد تا با ارز فیات، ارز رمزها را خریداری کنید. این مسئله باعث شده تا کوین ‌بیس نقطه ورودی عالی برای ورود به دنیای ارز رمزها باشد. درواقع، بخش بزرگی از سرمایه‌ای که به صنعت ارز رمزها وارد می‌شود از طریق کوین‌بیس و کاربران آن وارد شده است .

 

 

 شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران کوچک‌تر

 کوین بیس برای شرکت‌هایی با مقیاس کوچک و سرمایه‌ گذارانی که به دنبال سرمایه‌گذاری پول نقد خود در زمینه ارز رمز هستند، یک گزینه عالی است. البته، برای شرکت‌های بزرگ‌تر و سرمایه‌گذارانی که علاقه‌مند به سرمایه ‌گذاری با مبالغ پول بیشتری هستند، کارمزدهای کوین ‌بیس می‌تواند بیش ‌از حد بالا باشد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ آنلاین

پرسش و پاسخ آنلاین

جهت ورود به پنل سایت و خرید و فروش ارزهای دیجیتال کلیک کنید

پنل سایت
کانال تلگرام

کانال تلگرام

جهت ورود به بخش پرسش و پاسخ تخصصی در حوزه ارزهای پایه کلیک کنید

پرسش و پاسخ
دانلود اپلیکیشن

دانلود اپلیکیشن

جهت دانلود اپلیکیشن وب سایت ir-xe کلیک کنید

دانلود اپلیکیشن