زندانی مدیران صرافی رمز ارز کره‌‌ای Komid به دلیل دستکاری حجم معاملات

حجم معاملات در صرافی‌‌ها برای بسیاری از سرمایه‌‌گذاران به عنوان مهم‌‌ترین شاخص ممکن در نظر گرفته می‌‌شود و همین امر باعث شده که بسیاری از صرافی‌‌های رمز ارز آن‌ها را به صورت تقلبی دستکاری کنند. مدیرعامل و یکی دیگر از مدیران اجرایی Komid نیز به همین دلیل به ترتیب به سه و دو سال زندان محکوم شدند. این اولین بار است که دستکاری حجم مبادلات مدیران یک صرافی را به زندان می‌‌کشاند.

 

حکم زندان برای تقلب

The News Asia گزارش داد که دو مدیر ارشد یک صرافی رمزارزی کره‌ای به نام Komid در روز پنج‌شنبه «به دلیل ایجاد حجم معاملاتی جعلی در پلتفرم معاملاتیشان» به زندان محکوم شدند.

چوی هیانسوک(Choi Hyunsuk)،یکی از مدیران ارشد محکوم شده و مدیر عامل این صرافی است. وی به سه سال زندان محکوم شده است در حالی که دیگر مدیر ارشد این صرافی، به دو سال زندان محکوم شده است.

این اولین بار است که مدیران یک صرافی رمز ارز به دلیل دستکاری حجم معاملات به زندان محکوم می‌‌شوند. Komid در تاریخ ۵ ژانویه ۲۰۱۸ پس از اجراهای آزمایشی کار خود را آغاز کرد. بر طبق دادگاه، چوی در ژانویه سال گذشته بیش از پنج حساب تقلبی باز کرد و معاملات انجام‌‌گرفته به صورت رمز ارز و ون کره‌‌ای را به صورت ساختگی متورم کرد. The News Asia خاطرنشان کرد، “این دو به دلیل کلاهبرداری، اختلاس و سوءاستفاده” به زندان محکوم شده‌‌اند و توضیح داد:

 

بر اساس اتهامات مطرح شده، این دو متهم ۵ میلیون تراکنش جعلی در پلتفرم خود اجرا کردند تا سرمایه‌گذاران را به طبیعی بودن حجم معاملات فریب دهند. این عمل برای آن‌ها ۵ میلیون دلار درآمد داشته است. همچنین ادعا شده است که این دو فرد از ربات(Bot) برای ایجاد سفارشات بزرگ و جذب کاربران جدید استفاده کرده‌اند.

 

ضربه به اعتماد مردم قاضی این دادگاه توضیح داد که “چوی این کلاهبرداری را به مدتی طولانی و در مورد افراد بسیار زیادی انجام داده است. Maekyung به نقل از وی نوشت، “آن‌ها باید به شدت مجازات شوند، چرا که آسیب به وجود آمده توسط این کار بسیار بزرگ است”. با این حال، Edaily گزارش داد که مقداری از سرمایه‌‌ها بازگردانده شدند و قاضی دادگاه نیز این نکته را در نظر گرفته است. به علاوه، “چنین به نظر می‌‌رسید که متهمین این کار را با انگیزه‌‌های شدید کلاهبرداری انجام نداده‌‌اند”. با این وجود، وی نتیجه گیری کرد:

این فعالیت مجرمانه به اعتماد مشتریان نسبت به صرافی‌های رمزارزی آسیب زده و آثار منفی بر روی بازار معاملات رمزارزها در این کشور داشته است.

 

صرافی‌های رمزارزی از نخستین روز‌های راه‎اندازی Mtgox، به دلیل استفاده از ربات‌های اجرای سفارشات جعلی، زیر نظر قرار دارند. مدیران Upbit بزرگترین صرافی رمزارزی در کره در دسامبر سال گذشته به تقلب متهم شدند. ادعا شده است که آن‌ها با قراردادن سفارشات جعلی با ارزش تقریبی ۲۲۶ میلیارد دلار ۱۱,۵۰۰ بیت‌کوین را به ۲۶,۰۰۰ سرمایه‌گذار فروخته‌اند. Upbit این اتهامات را رد کرده است.

یکی دیگر از صرافی‌‌های مشابه دیگر Coinnest می‌‌باشد. مدیران این صرافی در سپتامبر سال گذشته به جرم قبول رشوه متهم شدند. علاوه بر این، کارمندان صرافی رمز ارز HTS Coin در سپتامبر به اتهام کلاهبرداری و اختلاس دستگیر شدند.

 

منبع:bitcoin

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ آنلاین

پرسش و پاسخ آنلاین

جهت ورود به پنل سایت و خرید و فروش ارزهای دیجیتال کلیک کنید

پنل سایت
کانال تلگرام

کانال تلگرام

جهت ورود به بخش پرسش و پاسخ تخصصی در حوزه ارزهای پایه کلیک کنید

پرسش و پاسخ
دانلود اپلیکیشن

دانلود اپلیکیشن

جهت دانلود اپلیکیشن وب سایت ir-xe کلیک کنید

دانلود اپلیکیشن