ارزش بیت کوین جا به جا شده در سال ۲۰۱۸ برابر با ۳٫۲ تریلیون دلار بوده است.

حجم تراکنش بیت کوین‌‌ در سال ۲۰۱۸ بالغ بر ۳٫۲ تریلیون دلار بوده است. به علاوه، بیش از ۲٫۲ تریلیون دلار بیت کوین‌‌ در سال گذشته داد و ستد شد – تقریبا چهار برابر بیشتر از مقداری که در سال ۲۰۱۷ مبادله شد، با وجود اینکه بازار هم به شدت نزولی بوده است.

 

با وجود قیمت‌‌های پایین‌‌تر، ۳٫۲ تریلیون دلار به صورت بیت کوین‌‌ جابجا شده است.

اکانت توییتری Satoshi Capital Research چندین آمار از عملکرد بیت کوین‌‌ در سال ۲۰۱۸ را به اشتراک گذاشته است. بر اساس این گزارش، حجم کلی مبادلات بیت کوین‌‌ در سال ۲۰۱۸ برابر با ۲٫۲ تریلیون دلار است، که بیشتر از حجم مبادلاتی لف بلغارستان بوده و درست قبل از پسوی شیلی قرار دارد. همچنین این مقدار تقریبا بیش از چهار برابر حجم مبادله‌‌شده در سال ۲۰۱۷ است که ۸۵۸ میلیارد دلار بود. به علاوه، ارزش مبادله‌‌شده بر اساس دلار آمریکا نشان داده می‌‌شود و به همین دلیل قیمت‌‌های نزولی در سال ۲۰۱۸ را نیز باید در نظر گرفت.

 

یک ارز جهانی

علاوه بر این آمار جالب، گزارشاتی قبلا منتشر شده است که نشان می‌دهد تراکنش‌های بیت‌کوین توانسته‌اند در سال جاری به رکورد ۳۲۵ هزار تایید در یک روز برسند.

در سال ۲۰۱۷، تنها حدود ۱۰ درصد از پرداخت‌های بیت‌کوین به وسیله‌ی پروتکل Segregated Witness(یا همان SegWit) انجام شده است. این رقم به طور چشمگیری در سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است، و پروتکل SegWit توانسته در سال جاری مسئولیت بیش از ۴۰ درصد تراکنش‌های بیت‌کوین را بر عهده بگیرد.

حساب کاربری  Satoshi Capital Research  با ارائه‌ی این ارقام اعلام کرده است که امروز موقعیت رمزارز بیت‌کوین به عنوان یک ارز جهانی بسیار «مستحکم» شده است، زیرا این رمزارز توانسته از لحاظ حجم مبادله‌ی سالیانه، ارز فیات کشور‌های بزرگی همچون آرژانتین و بلغارستان را پشت سر بگذارد.

 

مکس کیسر در اولین برنامه سال جدید خود در اوایل ماه ژانویه عنوان کرد که ارز جدید جهانی مطمئنا بیت کوین‌‌ خواهد بود.

 

منبع:bitcoinist

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ آنلاین

پرسش و پاسخ آنلاین

جهت ورود به پنل سایت و خرید و فروش ارزهای دیجیتال کلیک کنید

پنل سایت
کانال تلگرام

کانال تلگرام

جهت ورود به بخش پرسش و پاسخ تخصصی در حوزه ارزهای پایه کلیک کنید

پرسش و پاسخ
دانلود اپلیکیشن

دانلود اپلیکیشن

جهت دانلود اپلیکیشن وب سایت ir-xe کلیک کنید

دانلود اپلیکیشن