تلگرام قصد دارد پلتفرم بلاکچینی خود را در ماه مارس راه‌اندازی کند.

تلگرام در نظر دارد پلتفرم بلاکچینی خود را در ماه مارس راه‌‌اندازی کند تیم توسعه‌‌دهنده پیام‌‌رسان تلگرام در آخرین اعلامیه رسمی خود بیان کرده است که پلتفرم بلاکچین این نرم‌‌افزار از ماه مه در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. شایان ذکر است که پاول دوروف از این ارتقا به عنوان روشی جدید در انتقال داده‌‌ها نام برده است و توانسته مبالغ قابل توجهی را برای سرمایه گذاری در آن جمع‌‌آوری کند.

 

نرم‌‌افزار پیام‌‌رسان تلگرام در نظر دارد شبکه اصلی و توکن مربوط به پلتفرم بلاکچینی TON ( شبکه باز تلگرام ) را در اوایل ماه مارس ۲۰۱۹ راه‌‌اندازی کند. این خبر روز ۲۳ ژانویه توسط یکی از نزدیکان پاول دوروف در اختیار رسانه‌ها قرار داده شد. سال گذشته، شرکت تلگرام – که بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر فعال در اختیار دارد و همین مسئله آن را در میان ۱۰ نرم‌‌افزار برتر پیام‌‌رسان دنیا قرار می‌‌دهد – نزدیک به ۱٫۷ میلیارد دلار را در دو دوره عرضه اولیه کوین (ICO) برای هردوی نرم‌‌افزار تلگرام و پلتفرم TON به دست آورد.

 

منبع خبر تاکید کرده است که دوروف در نظر نداشت تاریخ دقیقی را برای عرضه TON اعلام کند و تاریخ اعلام‌‌شده در ماه مارس ممکن است تغییر یابد.

بر اساس گزارش جداگانه از خبرگزاری تجاری روسی با نام «The Bell»، تیم این شرکت به سرمایه‌گذاران اعلام کردند که TON پیشرفت ۹۰ درصدی داشته است، اما به دلیل «ماهیت نوآورانه‌ی توسعه‌ی این اپلیکیشن»، امکان تاخیر احتمالی در راه‌اندازی آن وجود دارد.

 

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، TON قصد دارد به عنوان «روش جدید مبادله‌ی داده‌ها» فعالیت کند و دارای رمزارزی داخلی به نام گرام(Gram) خواهد بود.

 

خبر‌گزاری‌ها در می ۲۰۱۸ اعلام کردند که موفقیت چشمگیر پیش فروش شرکت تلگرام موجب تصمیم‌گیری در لغو برنامه‌ی عمومی پیشنهاد اولیه‌ی سکه گردید. بر اساس زمان‌بندی انجام شده، قرار بود پیشنهاد اولیه‌ی سکه تلگرام در اواخر سال ۲۰۱۸ برگزار شود.

 

با وجود شایعات پشتیبانی رومن ابرامویچ(Roman Abramovich)، میلیارد روسی و مالک پیشین تیم چلسی از این پروژه، تنها سرمایه‌گذاری سرگی سالانین(Sergei Solonin)، بنیانگذار سیستم پرداخت Qiwi و دیوید یاکوباش‌ویلی(David Yakobashvili) بنیانگذار شرکت لبنیات Wimm-Bill-Dann تایید شده است.

 

بعد از انتشار چندین خبر مبنی بر اینکه TON در ماه اکتبر سال گذشته “۷۰ درصد آماده بود”، دولت ایران محدودیت‌‌های اعمال‌‌شده بر این نرم‌‌افزار پیام ‌‌رسان را افزایش داد و اعلام کرد که هرگونه همکاری با این نرم‌‌افزار برای راه‌‌اندازی توکن Gram به عنوان تخلف در امر امنیت و اقتصاد ملی در نظر گرفته خواهد شد.

 

فعالیت اپلیکیشن تلگرام در زادگاه دورف(روسیه)، نیز از آپریل ۲۰۱۸ و پس از رد درخواست ارائه‌ی کلید‌های رمزگشا به مقامات روسی، ممنوع شده است. بر اساس داده‌های ارائه شده در این زمان، تلگرام در حدود ۱۰ میلیون کاربر روسی داشته است.

 

 

منبع:cointelegraph

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ آنلاین

پرسش و پاسخ آنلاین

جهت ورود به پنل سایت و خرید و فروش ارزهای دیجیتال کلیک کنید

پنل سایت
کانال تلگرام

کانال تلگرام

جهت ورود به بخش پرسش و پاسخ تخصصی در حوزه ارزهای پایه کلیک کنید

پرسش و پاسخ
دانلود اپلیکیشن

دانلود اپلیکیشن

جهت دانلود اپلیکیشن وب سایت ir-xe کلیک کنید

دانلود اپلیکیشن