کیف پول سخت افزاری بیت کوین چیست؟

کیف پول سخت افزاری بیت کوین چیست؟

بعد از فراگیر شدن رمز ارزهایی مانند بیت کوین و با توجه به ارزش بالای رمز ارزها موضوع امنیت آن‌ها به یکی از چالش‌های بزرگ برای بسیاری از افراد تبدیل شده است. به همین دلیل شرکت‌های مختلف فعال در حوزه رمز نگاری تصمیم گرفتند کیف پول‌های سخت افزاری به بازار عرضه کنند که امنیت دارایی‌های رمزنگاری شده را بیش از پیش تضمین کند. با توجه به امکانات و امنیتی که این کیف پول‌ها ارائه می‌کنند، تهیه کیف پول سخت افزاری بیت کوین به یکی از اولین قدم‌های ورود به دنیای رمز ارزها تبدیل شده است. اگر اطلاع زیادی در مورد کیف پول سخت افزاری ندارید نگران نباشید. زیرا در این مقاله با کیف پول سخت افزاری بیت کوین و مزایای آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

کیف پول بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک رمز ارز دیجیتالی است که با ارزهای فیزیکی که می‌شناسیم تفاوت زیادی دارد. یکی از این تفاوت‌ها نحوه ذخیره کردن دارایی‌های بیت کوین است. از آنجایی که بیت کوین‌ها به صورت فیزیکی وجود ندارند نمی‌توان مانند پول‌های فیزیکی آن‌ها را در یک محل خاص ذخیره کرد. شما برای دسترسی به دارای های خود کلیدهای شخصی خواهید داشت که باید در جای امنی قرار گیرند و از آن‌ها محافظ شود. کیف پول بیت کوین در واقع مجموعه‌ای از کلیدهای شخصی ذخیره شده است و از کیف پول‌های بیت کوین برای مدیریت دارایی‌های بیت کوین و جا به جایی آن‌ها استفاده می‌شود.

انواع کیف پول‌های بیت کوین

انواع کیف پول‌های بیت کوین

انواع کیف پول‌های بیت کوین

کیف پول‌های بیت کوین انواع زیادی دارند که هر یک دارای ویژگی‌های مثبت و منفی مربوط به خود هستند. قبل از آشنایی با کیف پول سخت افزاری بیت کوین بهتر است با سایر انواع کیف پول‌های بیت کوین و مزایای و معایب آن‌ها نیز آَشنا شوید.

 • کیف پول موبایلی بیت کوین: قابل حمل بوده و مناسب برای انتقال بیت کوین‌ها به صورت حضوری هستند. از QR کدها برای سریع‌تر کردن فرآیند انتقال استفاده می‌کنند. از نکات منفی آن‌ها این است که اگر موبایل شما خراب یا گم شود دارای های شما در خطر خواهد بود.
 • کیف پول کامپیوتری بیت کوین: به کاربر امکان کنترل کامل فرآیند انتقال را می‌دهند. بعضی از آن‌ها قابلیت پشتیبانی از کیف پول‌های سخت افزاری را دارند. از QR کدها در اغلب موارد نمی‌توانند استفاده کنند. ممکن است به ویروس‌ها آلوده شوند.
 • کیف پول وبسایتی بیت کوین: به راحتی و از طریق همه دستگاه‌ها قابل دسترسی هستند. اگر دسترسی به یک دستگاه نداشته باشید می‌توانید دارای های خود را از طریق وبسایت ریکاوری کنید. با این حال اگر وبسایت هک شود دارایی‌های خود را از دست خواهید داد.
 • کیف پول سخت افزاری بیت کوین: یکی از امن‌ترین راه‌ها برای ذخیره بیت کوین است. بهترین راه برای ذخیره حجم زیادی از بیت کوین محسوب می‌شود. کارکردن با آن‌ها توسط موبایل‌ها سخت است و کدهای QR را نمی‌خوانند. در مواردی که دستگاه و کاغذ بک آپ آن گم شود سرمایه شما از دست خواهد رفت.
کیف پول سخت افزاری بیت کوین چیست؟

کیف پول سخت افزاری بیت کوین چیست؟

کیف پول سخت افزاری بیت کوین چیست؟

کیف پول سخت افزاری بیت کوین یکی از انواع کیف پول‌های بیت کوین است که کلیدهای شخصی کاربران را در یک دستگاه سخت افزاری به شکلی کاملاً ایمن ذخیره می‌کند. کیف پول‌های سخت افزاری بیت کوین انواع مختلفی دارند و به شکل‌های مختلفی نیز دیده می‌شوند اما تقریباً همه آن‌ها دارای برتری‌هایی هستند که در کیف پول‌های نرم افزاری دیده نمی‌شود. به همین دلیل از محبوبیت بیشتری نیز برخوردار هستند.

چرا به کیف پول سخت افزاری بیت کوین نیاز داریم؟

 • در کیف پول سخت افزاری، کلیدهای شخصی معمولاً درون یک میکروکنترلر حفاظت شده ذخیره می‌شوند و بدون وجود خود دستگاه نمی‌توان آن‌ها را استخراج کرد.
 • در مقابل ویروس‌هایی که دارایی‌های رمزنگاری شده در کیف پول‌های نرم افزاری را تهدید می‌کنند مقاوم هستند.
 • با وجود کیف پول سخت افزاری بیت کوین، هیچگاه نگران دستبرد از طریق نرم افزارهای نا معتبر نخواهید بود
 • در اکثر موارد نرم افزارهای خاصی برای این کیف پول‌ها وجود دارد که به کاربر اجازه می‌دهد کل فرایند انتقال و دریافت اطلاعات را کنترل و مشاهده کند.

در انتخاب کیف پول سخت افزاری بیت کوین به چه مواردی دقت کنیم؟

 • کنترل کامل داشتن: کیف پول سخت افزاری بیت کوین باید کنترل کاملی بر روی بیت کوین‌ها به شما بدهد. هیچ نفر سومی (نرم افزار، دستگاه، …) نباید امکان تغییر در بیت کوین‌ها را به هر دلیل داشته باشد.
 • شفافیت: کیف پول‌های سخت افزاری مجهز به نرم افزارهای open-source یا متن باز به شما امکان آن را می‌دهند که تمام اتفاقاتی که می افتد را دنبال کنید.
 • امنیت: وجود تأییدیه‌های امنیتی به همراه چیپ ست‌های امنیتی اهمیت زیادی دارد
 • وجود نمایشگر: با وجود نمایشگر بر روی کیف پول سخت افزاری پین کدها به صورت اختصاصی و کاملاً آفلاین روی دستگاه نمایش داده می‌شوند و هیچکس دیگر نمی‌تواند به آن‌ها دسترسی داشته باشد. ضمناً می‌توان از نمایشگرها برای تأیید تغییرات به صورت کاملاً ایمن استفاده کرد.
 • قابلیت اتصال به دستگاه‌های مختلف: کیف پول سخت افزاری بیت کوین اگر قابلیت اتصال به دستگاه‌های مختلف را نداشته باشد ممکن است در موارد مختلف دسترسی به دارایی‌ها را برای شما سخت کند. پس کیف پولی تهیه کنید که به انواع دستگاه‌ها و سیستم عامل‌ها متصل شود.
معروف‌ترین کیف پول‌های سخت افزاری بیت کوین

معروف‌ترین کیف پول‌های سخت افزاری بیت کوین

معروف‌ترین کیف پول‌های سخت افزاری بیت کوین

شرکت‌های مختلفی در حال حاضر روی تولید کیف پول‌های سخت افزاری بیت کوین سرمایه گذاری کرده‌اند. معروف‌ترین و معمول‌ترین‌های آن‌ها را می‌توان در لیست زیر مشاهده کنید.

بهترین کیف پول سخت افزاری بیت کوین

اگر قصد خرید کیف پول سخت افزاری بیت کوین را دارید و به دنبال بهترین کیف پول سخت افزاری بیت کوین هستید ابتدا باید نیازهای خود را مشخص کنید. بهترین کیف پول سخت افزاری، کیف پولی است که ویژگی‌های مختلفی همچون کنترل کامل، شفافیت، امنیت، نمایشگر و قابلیت اتصال به دستگاه‌های مختلف را داشته باشد. به همین دلیل کیف پول سخت افزاری لجر با داشتن تمام ویژگی‌هایی که در بالا نام بردیم عنوان بهترین کیف پول سخت افزاری بیت کوین را به دست می‌آورد و در حال حاضر نیز یکی از پرفروش‌ترین‌های بازار است. شما می‌توانید کیف پول سخت افزاری لجر را از سایت ir-xe به راحتی خریداری کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ آنلاین

پرسش و پاسخ آنلاین

جهت ورود به پنل سایت و خرید و فروش ارزهای دیجیتال کلیک کنید

پنل سایت
کانال تلگرام

کانال تلگرام

جهت ورود به بخش پرسش و پاسخ تخصصی در حوزه ارزهای پایه کلیک کنید

پرسش و پاسخ
دانلود اپلیکیشن

دانلود اپلیکیشن

جهت دانلود اپلیکیشن وب سایت ir-xe کلیک کنید

دانلود اپلیکیشن