ایجاد معاملات آتی بیت‌کوین راهبردی برای کاهش بهای بیت‌کوین

 

bitcoin futures

معاملات آتی بیت‌کوین

 

 

کریستوفر جیانکارلو رییس سابق کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) در مصاحبه‌ای  درباره قیمت بیت‌کوین بیان کرد :

«یکی از داستان های ناگفته چند سال گذشته این است که کمیسیون معاملات آتی کالا، خزانه داری، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و مدیر پیشین شورای اقتصادی ملی «گری کوهن»، معتقد بودند که راه اندازی معاملات آتی بیتکوین می تواند برای ترکاندن حباب قیمت بیت‌کوین تاثیر گذار باشد، که کارساز نیز بود».

 

در سخنرانی روز دوشنبه در سانفرانسیسکو ، جیانکارلو بیشتر توضیح داد ، گفت روند چشمگیر افزایش قیمت بیت کوین در دسامبر سال ۲۰۱۷ اولین حباب بزرگ در پی بحران مالی سال ۲۰۰۸ بود. وی گفت ، به همین دلیل دولت ترامپ به طور هماهنگ عمل کرد تا به طرفداری بازار آن را مورد بررسی قرار دهد.

معاملات آتی بیت‌کوین که در بورس شیکاگو (CME) و بورس معاملات آتی (CBOE) یعنی (CFE)معرفی شده اند. این معارفه توسط CFTC در اوایل دسامبر سال ۲۰۱۷ آغاز شد . قیمت بیت‌کوین تقریباً ۲۰،۰۰۰ دلار در ۱۷ دسامبر به اوج خود رسید.در هفته‌های بعد سقوط چشمگیر قیمت بیت‌کوین رخ داد.
جیانکارلو همچنین اضافه کرد:
«ما ساخته شدن حباب قیمتی بزرگی را دیدیم و فکر کردیم بهترین راه‌حل تعامل بازار با آن است.»

 

bitcoin futures

چرایی و چگونگی ایجاد معاملات آتی بیت‌کوین

البته ، دیدگاه های مختلفی در مورد آنچه در نهایت کاهش زیاد قیمت بیت‌کوین وجود دارد؛ در اواخر سال ۲۰۱۸ قیمت بیت‌کوین به محدوده ۳۰۰۰ دلار رسید. با این وجود ، جیانکارلو سخنان خود را با استناد به تحقیقات فدرال رزرو سان فرانسیسکو ذکر کرد .
به گفته جیانکارلو، دلیل دولت ترامپ برای این کار، روند چشمگیر افزایش قیمت بیت کوین در دسامبر سال ۲۰۱۷ اولین حباب بزرگ در پی بحران مالی سال ۲۰۰۸ بود.

 

 

فروش استقراضی و تاثیر آن بر حباب قیمت بیت‌کوین

بازار مالی بدون فروش استقراضی (short) دچار نقص است. جیانکارلو در مصاحبه با کوین دسک بیان داشت :« اگر به نظر ما این قیمت مسخره است , اما شما مالک آن نیستید , هیچ راهی برای بیان آن وجود ندارد. »

فقدان راهی آسان برای فروش استقراضی دلیلی دیگر برای بالا رفتن قیمت و ایجاد حباب قیمتی برای سایر دارایی‌های دیجیتال بیان شده است.

کارمندان CFTC این کار را بنا به رویه کاری انجام میداند. در سطح رهبری با وزیر خزانه داری [استیون] منوچین و مدیر NEC گری کوهن اعتقاد بر این بود که معاملات آتی بیت کوین باید به جلو برود . در این صورت نظم را به پولهای نهادی می دهد.
طبق گفته جیانکارلو: “و این دقیقاً همان اتفاقی است که افتاده است.”

درسهایی از بحران مالی ۲۰۰۸

«حباب قیمتی بیتکوین در انتهای سال ۲۰۱۷ باید در زمینه بحران مالی سال ۲۰۰۸ مشاهده شود.»
در سال ۲۰۰۸ قانونگذار سابق گروه GFI سیستم معاملات بدون نسخه در وال استریت اجرا کرد. این سیستم معاملاتی به یکی از بزرگ ترین صرافی های تبادلات اعتباری تبدیل شد. این سیستم معاملاتی جدید باعث تورم و بحران در بازارهای ایالات متحده شد.
جیانکارلو اضافه کرد:
«پس از بحران مالی سال ۲۰۰۸ انتقاد اصلی به قانون گذاران در این زمینه بود:

 

در بحران قیمت املاک و مستغلات کجا بودید؟

و زمانی که می توانستید کاری برای این بحران بکنید چرا هیچ اقدام نکردید؟!»

این دیدگاه باعث شد که قانون گذاران در حباب قیمتی بیتکوین دست به عمل بزنند.

«قانون گذاران نباید از حباب قیمتی ایجاد شده خشنود باشند و کاری انجام ندهند. بلکه باید به گونه ای عمل کنند که بازارها را آزاد نگه دارد. در مورد سال ۲۰۱۷ و مواجهه با حباب قیمتی بیتکوین دقیقا چنین فرصتی را ایجاد کرد.»
وی در ادامه سخنانش به نتیجه گیری پرداخت و گفت:
«من معتقدم این اتفاق نشان دهنده قدرت بازار برای ایجاد نظم در قیمت هاست.»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ آنلاین

پرسش و پاسخ آنلاین

جهت ورود به پنل سایت و خرید و فروش ارزهای دیجیتال کلیک کنید

پنل سایت
کانال تلگرام

کانال تلگرام

جهت ورود به بخش پرسش و پاسخ تخصصی در حوزه ارزهای پایه کلیک کنید

پرسش و پاسخ
دانلود اپلیکیشن

دانلود اپلیکیشن

جهت دانلود اپلیکیشن وب سایت ir-xe کلیک کنید

دانلود اپلیکیشن