تحلیل قیمت بیت‌کوین

تحلیل قیمت بیت‌کوین

تحلیلگران حوزه رمزارزها و بیت‌کوین معتقدند که نرخ مبادله حدود ۸۰۰۰ دلاری بیت‌کوین احتمالا تا ۴۵۰۰ دلار نیز کاهش خواهد یافت. این تحلیلگران می‌گویند که نوسان بهای بیت‌کوین در حدود ۸ هزار دلار شباهت بسیاری به شرایط سال ۲۰۱۸ دارد که پس از چنین ثباتی در بازار رمزارزها، سقوط ناگهانی تا ۳۱۰۰ دلار در آن رخ داد.

تحلیل قیمت بیت‌کوین

تحلیل قیمت بیت‌کوین

کاهشی بالغ بر ۷۱ درصد بهای بیت‌کوین

«ویلی وو» و «تون ویز» در برنامه یوتیوبی خود پیش‌بینی کردند که ممکن است امسال در این دوره‌ی نوسانات بهای بیت‌کوین، کاهشی بالغ بر ۷۱ درصد مشاهده کنیم که در مقابل بالاترین نرخ مبادله آن یعنی ۱۲۸۰۰ دلار قرار بگیرد.
این تحلیلگران بر این اعتقادند که این اتفاق تا قبل از رویداد «هلوینگ» یا نصف شدن پاداش ماینینگ که قرار است در ماه مه (اردیبهشت-خرداد) سال آینده رخ خواهد داد.
بر اساس پیش‌بینی‌ها، به دلیل این که ماینرهای ضعیف‌تر چندماه پیش در زمان سقوط بیت‌کوین تسلیم و مجبور به فروش بیت‌کوین‌های خود شده بودند، این بار تعداد این ماینرها کمتر است و به همین دلیل روند نزولی بازار را تشدید و تسریع نخواهند کرد.

با وجود کاهش ۱۵ درصدی بهای بیت‌کوین، ماینرها تسلیم نشده اند

داده‌های جدید حاکی از آن است که علی رغم اینکه قیمت بیت کوین (BTC) بیش از ۱۵ درصد در هفته گذشته کاهش داشته است، فرایند تسلیم بین ماینرها قابل ملاحظه نیست.
براساس برآوردهای موسسه نظارتی Coin Dance از نرخ هش بیت‌کوین، مشارکت ماینرها اکنون همانند وضعیت قبل از افت قیمت همچنان قوی است. «نرخ هش» یا Hash Rate به میزان توان محاسباتی اختصاص داده شده برای حفظ شبکه بیت‌کوین گفته می‌شود.

چه دلایلی برای کاهش ارزش بازار ارز دیجیتال  وجود دارد؟

 

طی چند  روز گذشته  ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به کمتر از ۲۰۰ میلیارد دلار رسید. این شرایط در ۶ ماه گذشته بی سابقه بوده است. بیت کوین و ارزهای دیجیتال با کاهش قیمت شدیدی مواجه شدند. سیگنال های بازگشت به زمستان ارزهای دیجیتال بسیار شدید است.

تحلیل قیمت بیت‌کوین

تحلیل قیمت بیت‌کوین

کاهش ارزش بازار ارزهای دیجیتال به کمتر از ۲۰۰ میلیارد دلار

طبق اطلاعات سایت coinmarketcap.com، دیروز ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال به ۱۹۰ میلیارد دلار رسید که از اوایل ماه می تاکنون بی سابقه بوده است. بیت کوین بیشترین کاهش قیمت را داشته است، اما آلتکوین ها نیز با چنین شرایط  مواجه اند، به طوری که بسیاری از آلتکوین ها به سوی کف قیمت زمستان ارزهای دیجیتال در حرکت هستند.

بازار ارزهای دیجیتال نسبت به اواخر ماه ژوئن تقریبا ۵۰ درصد کاهش داشته است و باید منتظر کاهش بیشتری نیز باشیم.در  اواخر ماه نوامبر ۲۰۱۸ ه بازار ارزهای دیجیتال با ریزش بسیار شدیدی مواجه شد تا آنجا که بسیاری از افراد، فروپاشی کامل آن را پیش بینی کردند. در هفته جاری نیز دقیقا با گذر یکسال از آن زمان، شرایط مشابهی در سراسر این صنعت ملاحظه می‌شود.

طبق معمول بیت کوین با عبور مکرر از سطوح حمایتی خود، دلیل اصلی این کاهش بوده است. آخرین سطح حمایتی، ۷۰۰۰ دلار بود که در ساعات پایانی دیروز شکسته شد و قیمت این ارز دیجیتال را به ۶۸۰۰ دلار رساند. در حال حاضر بیت کوین در لبه پرتگاه قیمت و سقوط به کانال ۵۰۰۰ دلار قرارگرفته است.

نگاهی به نمودار روزانه نشان می­دهد که بیت کوین به کف قیمت روند نزولی خود در  ۵ ماه اخیر  رسیده است و اکنون  در سطح بحرانی و قیمت ۷۳۰۵ دلار قرار دارد. الکس کروگر (Alex Krüger) معامله کننده و تحلیلگر برای کسانی که شهامت وارد شدن در بازار نزولی را  دارند، به قیمت های بازخرید پرداخته است.

الکس کروگر در توییتر نوشت:

بیت کوین به زودی به قیمت ۸۰۰۰ دلار باز می­گردد. قیمت ۶۴۰۰ الی ۶۰۰۰ دلار بهترین زمان برای خرید استقراضی است. به احتمال زیاد، هاوینگ (نصف شدن پاداش بلاک) با  روند صعودی مواجه خواهد شد و بسیاری از ماینر ها از استخراج دست خواهند کشید.

 

نمی‌توان چشم انداز نامناسبی برای بازار  متصور شد،بویژه  اگر هاوینگ آتی همانند گذشته نتواند باعث افزایش قیمت بیت کوین شود. محصولات سازمانی تزریقی به  بازار  درسال جاری، به اندازه کافی نبوده اند تا باعث حفظ روند صعودی شوند.

رسانه ها از قبل، شروع به انتشار FUD (ترس، عدم اطمینان و ترس) کرده اند، تا جایی که دوباره شاهد کامنت های “مرگ بیت کوین” هستیم. علت این سقوط را می‌توان به موارد مختلفی از جمله سرکوب کردن ارزهای دیجیتال توسط دولت چین حمله به دفتر بایننس و توقف ماینینگ و کاهش  ریت دانست.

نمودارهای بلندمدت نشان می‌دهند که این شرایط قبلا نیز رخ داده  و رفتار بیت کوین طبیعی است.

یکی از تحلیلگران در توییتر به اسم PlanB نوشت:

بعضی از افراد از کاهش ۱۷ درصدی هفته اخیر نگرانند. این رفتار  روند طبیعی بیت کوین است. به یاد  داشته باشید که هنوز قیمت بیت کوین ۲ برابر قیمت آن در ابتدای سال است. و البته، مدل S2F کاملا خوب است و هیچ نکته غیر عادی وجود ندارد.

 

تور دمیستر (Tuur Demeester) در این خصوص عنوان کرد:

روند صعودی پارابولیک بیت کوین که در ژانویه ۲۰۱۵ شروع شد هم چنان ادامه دارد. اکنون پس از ماه مارس ۲۰۱۹، قیمت بیت کوین  دوباره  به سطح حمایتی خود نزدیک می‌شود.

بنابراین هنوز جایی برای نگرانی نیست، زیرا قبلا نیز با شرایط مواجه بودیم و از آن عبور کردیم.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ آنلاین

پرسش و پاسخ آنلاین

جهت ورود به پنل سایت و خرید و فروش ارزهای دیجیتال کلیک کنید

پنل سایت
کانال تلگرام

کانال تلگرام

جهت ورود به بخش پرسش و پاسخ تخصصی در حوزه ارزهای پایه کلیک کنید

پرسش و پاسخ
دانلود اپلیکیشن

دانلود اپلیکیشن

جهت دانلود اپلیکیشن وب سایت ir-xe کلیک کنید

دانلود اپلیکیشن