حذف رمزارز‌‌ مونرو از صرافی بیت پی BitPay

نگرانی‌‌های مربوط به پول‌‌شویی، دلیل حذف رمزارز‌‌ مونرو از صرافی بیت پی

صرافی رمز ارز‌‌ بیت پی (BitPay)  به دلیل نگرانی‌‌های مربوط به پول‌‌شویی، رمز ارز‌‌ مبتنی بر حریم خصوصیرمزارز‌‌ مونرو (XMR) را از لیست خرید و فروش خود حذف خواهد کرد.

رمزارز‌‌ مونرو

رمزارز‌‌ مونرو

صرافی بیت پی ( BitPay )، در نظر دارد رمزارز‌‌ مونرو (XMR) را از لیست خرید و فروش خود حذف کند. این صرافی تصمیم خود را در ۲۵ نوامبر اعلام و اشاره کرد که رمزارز‌‌ مونرو در ۱۹ فوریه ۲۰۲۰ از لیست خرید و فروش حذف خواهد شد.

این صرافی درمورد این اقدام تصریح کرد:رمزارز‌‌ مونرو (XMR)  قادراست به صورت گزینشی از خصوصیات ناشناس بودن پروژه‌‌ها استفاده کند. این ویژگی رمزارز‌‌ مونرو XMR علت خاتمه دادن به پشتیبانی از تراکنش‌‌های مونرو است. این تصمیم به منظور مسدود کردن زمینه پول‌‌شویی و جریان وجوه ورودی از شبکه‌‌های خارجی اتخاذ گردیده است. صرافی بیت پی از روز ۲۹ نوامبر سپرده‌‌های رمزارز‌‌ مونرو XMR را پذیرش نخواهد کرد. برداشت‌‌های رمزارز‌‌ مونرو  XMR نیز به دلیل فورک بلاک چین مونرو از ۲۹ نوامبر تا ۵ دسامبرامکان پذیر نخواهد بود. بیت پی در ۱۹ فوریه ضمن متوقف نمودن پشتیبانی از معاملات مونرو سفارشات خرید و فروش آن را هم را لغو خواهد کرد. این صرافی از همه دارندگان مونرو درخواست کرد تا ۲۰ مه ۲۰۲۰ XMR خود را برداشت کنند.

صرافی بیت‌پی

بیت پی در لهستان واقع است و طبق داده‌‌‌‌های وب‌‌سایت Coin360 از نظر حجم معاملات در ۲۴ ساعت ، ۹۰ مین صرافی بزرگ رمز ارز‌‌ است. حجم معاملات روزانه این صرافی در حال حاضر از ۲۰٫۷ میلیون دلار تجاوزکرده است. مشکلات رمز ارز‌‌های مبتنی بر حریم خصوصی بیت پی توضیح داده که بر اساس مقررات صرافی، باید تابع استانداردها و مقررات بازار در رابطه با حمایت از مصرف‌‌کننده و گزارش‌‌دهی باشد. پیشتر، رمزارز‌‌ مونرو و سکه‌‌های مشابه دیگر از چندین صرافی رمز ارز‌‌ حذف شده‌‌اند.

دیگر صرافی‌‌های بزرگ رمز ارز‌‌

صرافی‌‌های بزرگ رمز ارز‌‌ مانند OKEx،در ماه سپتامبر، بخشی از سکه‌‌های خصوصی ازجملهرمزارز‌‌ مونرو ، دش (DASH)، زی کش (ZEC)، هورایزن (ZEN) و سوپر بیت کوین (SBTC) را از لیست معاملات خود حذف کرده‌‌اند. این صرافی تصریح کرده که این سکه‌‌ها زیرنظر دستورالعمل‌‌های تنظیم شده توسط کارگروه اقدام مالی قرار می‌‌گیرند. فضای کلی حاکم بر صنعت رمز ارز‌‌ نسبت به سکه‌‌های خصوصی مانند رمزارز‌‌ مونرو چندان خوشایند نیست. در جدیدترین نمونه، وزارت مالی فدرال آلمان، نگرانی خود را درباره شیوع استفاده از توکن‌‌های خصوصی به دلیل ارتباط آنان با فعالیت‌‌های مجرمانه و دشواری در ردگیری آن‌‌ها ابراز کرده­ است.

رمزارز‌‌ مونرو

رمزارز‌‌ مونرو

الزامات قانون گذاری برای کوین‌های حریم خصوصی

به گزارش بلومبرگ، براساس جدیدترین الزامات قانون گذاری برای شفافیت، کوین های حریم خصوصی با تهدید مواجه شده اند. دارایی های شناخته شده ای نظیر دش (DASH)،رمزارز‌‌ مونرو (XMR) و زیکش (ZEC) باید پذیرای درخواست های تقریبا غیرممکن باشند.

هدف بعدی قانونگذاران می­تواند کاهش علاقه به ناشناس بودن کوین هایی که باعث ناشناسی تراکنش ها می­شوند و ارائه کیف پول هایی با ویژگی های ناشناس بودن باشد. برای کوین های دش، رمزارز‌‌ مونرو و زیکش این موضوع می‌تواند بسیار آسیب زا باشد چراکه این سه دارایی، نقش های مهم و جدیدی را در دنیای ارزهای دیجیتال ایفا می‌کنند. بدبینی نسبت به این کوین ها نتیجه روند کاهش علاقه به استفاده از کوین های ناشناس و ترکیب کوین ها است.

 

ویژگی ناشناسی در کوین‌های حریم خصوصی

برای مثال دش که در کوین بیس پرو معامله می شود فاقد ویژگی ناشناسی است. به طور کل، معامله کنندگانی که کوین های ناشناس به صرافی ها ارسال می‌کنند باید این ویژگی را از کوین ها حذف کنند تا بتوانند به موجودی حساب اضافه شوند. این درحالی است که پیگیری مبدا کوین ها قبل از واریز امکان پذیر نیست. در خصوص دش، گزینه های ناشناس بودن توسط همه افراد مورد استفاده قرار نمی­گیرد. زیکش و XMR نیز روش هایی برای حذف ناشناس بودن و به اشتراک گذاری اطلاعات اختصاصاً با طرفین مورد نظر دارند.

از سوی دیگر، حسابرسی و نظارت بر شبکه بیت کوین آسانتر است چراکه امکان مشاهد آدرس های مبدا وجود دارد و موجودی آنها پنهان نیست. گرچه هرچند همین موضوع باعث ایجاد مشکل دیگری خواهد شد. در شبکه هایی که آدرس عمومی قابل مشاهده است، با روش داستینگ (dusting) می‌توان به آدرس های موجود حهجوم آورد که این امر زمینه اتصال آنها به کیف پول های مشکوک و سردرگم شدن بازرسان بلاک چین را فراهم خواهد کرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ آنلاین

پرسش و پاسخ آنلاین

جهت ورود به پنل سایت و خرید و فروش ارزهای دیجیتال کلیک کنید

پنل سایت
کانال تلگرام

کانال تلگرام

جهت ورود به بخش پرسش و پاسخ تخصصی در حوزه ارزهای پایه کلیک کنید

پرسش و پاسخ
دانلود اپلیکیشن

دانلود اپلیکیشن

جهت دانلود اپلیکیشن وب سایت ir-xe کلیک کنید

دانلود اپلیکیشن