امضای تفاهم‌نامه همکاری در حوزه رمزارز میراث

امضای تفاهم‌نامه همکاری در حوزه رمزارز میراث

تفاهم‌نامه همکاری چندجانبه بین وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بنیاد ملی توسعه فناوری به امضا رسید.

به منظور همکاری در زمینه ارتقای زیست‌بوم توسعه کارآفرینی بر بستر فناوری‌های هوشمند مصنوعی، اینترنت اشیا و بلاک چین از طریق ایجاد توکن و رمزارز با نام میراث و برای تولید رمزارز ملی مبتنی بر بلاک چین، تفاهم‌نامه همکاری چندجانبه‌ای بین وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بنیاد ملی توسعه فناوری، به امضا رسیده است.

 رمزارز میراث

رمزارز میراث

به‌گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی،  این تفاهم‌نامه همکاری امروز پنجشنبه ۳۰ آبان ۹۸ در حاشیه افتتاح بنیاد ملی توسعه فناوری و با حضور محمدرضا شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به امضا رسید.

این تفاهم‌نامه چندجانبه همکاری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بنیاد ملی توسعه فناوری، با امضای پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و عباس نوروزی رئیس هیئت‌مدیره بنیاد ملی توسعه فناوری، رسمیت یافت.

تفاهم‌نامه مذکور به منظور همکاری در ارتقای زیست‌بوم توسعه کارآفرینی بر بستر فناوری‌های هوشمند مصنوعی، اینترنت اشیا و بلاک‌چین از طریق ایجاد توکن و رمزارز میراث به امضای مسئولانی از دستگاه‌های ذی‌نفع رسید.

تفاهم‌نامه همکاری

بر اساس این تفاهم‌نامه، همکاری در اموری همچون: ایجاد زیرساخت‌های قانونی و دریافت مجوزهای لازم در خصوص موضوع مورد توافق، اطلاع‌رسانی در مورد استفاده از رمزارز میراث به اشخاص حقیقی و حقوقی مرتبط، معرفی جامع رشته‌های صنایع‌دستی به تفکیک محدوده جغرافیایی، همکاری و اطلاع‌رسانی به ذی‌نفعان صنایع‌دستی در استفاده از رمزارز میراث برای تمامی کسب‌وکارها، تولیدکنندگان و هنرمندان برجسته و موفق صنایع‌دستی و همکاری در توسعه بازار فروش صنایع‌دستی از طریق رمزارز میراث در داخل و خارج از کشور در دستور کار قرار خواهد گرفت.

همچنین ازجمله تعهدات بنیاد ملی توسعه فناوری در موضوع تفاهم‌نامه می­توان به این موارد اشاره کرد: تولید و مدیریت رمزارز میراث بر پایه اتریوم و بر بستر بلاک چین، ایجاد صرافی دیجیتال برای تبدیل میراث به رمزارزهای مهم و ریال پس از دریافت مجوزهای قانون آموزش الکترونیکی و حضوری روش‌های استفاده از رمز ارز میراث، انجام آموزش‌های مورد نیاز، پایش و راهبری مراکز نوآوری و هدایت، اتصال کسب ‌وکارهای ذیل زیست‌بوم به بازارهای داخلی و بین‌المللی و توسعه برندهای توانمند.

بر اساس این تفاهم‌نامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی متعهد شد در زمینه تشکیل کمیته‌ای برای پیگیری امور مربوط به رفع چالش‌ها و موانع کسب‌وکارها، حمایت و همکاری در برگزاری رویدادهای تخصصی و عمومی برای رمزارز میراث، ارائه مجوزهای مورد نیاز به زیست‌بوم برای انجام فعالیت‌های خود و تسهیل ارتباطات با سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی، عمومی، خصوصی و بین‌المللی و تأمین اعتبارات اولیه برای راه‌اندازی زیست‌بوم، سیدمانی کسب‌وکارهای نوپا در اکوسیستم رمزارز میراث اقدامات لازم را انجام دهد.

گفتنی است این تفاهم‌نامه در شش بند و سه نسخه بین وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بنیاد ملی توسعه فناوری منعقد شد.

رمزارز میراث

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ آنلاین

پرسش و پاسخ آنلاین

جهت ورود به پنل سایت و خرید و فروش ارزهای دیجیتال کلیک کنید

پنل سایت
کانال تلگرام

کانال تلگرام

جهت ورود به بخش پرسش و پاسخ تخصصی در حوزه ارزهای پایه کلیک کنید

پرسش و پاسخ
دانلود اپلیکیشن

دانلود اپلیکیشن

جهت دانلود اپلیکیشن وب سایت ir-xe کلیک کنید

دانلود اپلیکیشن