رمزارز تتر، محبوب در میان تریدرها

تتر، محبوب در میان تریدرها

در میان تریدرها، تتر (Tether) همچنان ارز دیجیتال باثبات محبوبی است که برای حفظ ارزش دارایی خود، آن را بر سایر استیبل کوین‌ها ترجیح می‌دهند.

تتر تاکنون توانسته است علی رغم انتظارات برای سقوط خود میزان عرضه سکه را مدیریت کند. افت قیمت تا ۰.۸۵ دلار در اکتبر ۲۰۱۸ اتفاقی وحشتناک بود که تاکنون برای تتر افتاده است. باین حال حتی بعد از آن اتفاق هم تتر توسط کاربران استفاده می‌شد.

رمزارز تتر

رمزارز تتر

باوجود اینکه بسیاری از ارزهای دیجیتال باثبات رقابت فشرده­ای با تتر دارند، اما همچنان بیش از ۹۷ درصد حجم معاملات مربوط به استیبل‌ کوین‌ها در اختیار تتر قراردارد. با این وجود اخیرا مشخص شده که ازسوی برخی استیبل‌ کوین‌ها علی‌رغم ادعاهایی که دارند، نسبت به پشتوانه‌سازی کامل با ارزهای فیات اقدامی انجام نگرفته است.

در سال ۲۰۱۹ عرضه تتر از ۲ میلیارد توکن به ۴.۱۰۸ میلیارد افزایش یافت. ضمن اینکه توکن‌هایی که بر بستر Omni بودند به شبکه اتریوم منتقل شدند و این موضوع باعث شد معامله با این ارزها آسان‌تر و ارزان‌تر صورت پذیرد. به دنبال آن معاملات تتر در قالب توکن ERC-20 سرعت گرفت و در صرافی‌های بیشتری گسترش یافت.

فعالیت در تعداد بیشتری از بازارهای مبادلات ارزهای دیجیتال به جای متمرکز شدن در تعداد معدودی از بازارها، تغییر بزرگی دیگری است که در سال ۲۰۱۹ برای تتر رخ داد. این استیبل‌کوین با این کار ضمن آسان کردن آربیتراژ، در بازار آلت کوین‌ها نیز به پیشرفت خود ادامه داد.

میزان حضور توکن‌ رمزارز تتر در بلاک چین‌های گوناگون

رمزارز تتر علی رغم برخی بدبینی‌ها تاکنون موفق شده­است ضمن زنده ماندن، نقدینگی بازار را نیز افزایش دهد. علاوه بر این، بازارهای آتی دلار آمریکا نیز تا حدودی رمزارز تتر را تهدید کرده­اند. دراین حال بخش عمده‌ی بیت کوین در بازار نقدی معامله می‌شود و رمزارز تتر نیز درنظر دارد به بازارهای آتی دلار مانند OKEx واردشود.

حرکت به سمت بلاک چین‌های جدید، چشم انداز فعالیت رمزارز تتر در بازارهای بیشتری مانند بلاک چین ترون (Tron) را مشخص می­کند.

تطبیق‌پذیری گسترده رمزارز تتر مهمترین مزیت آن است. تا جایی که اخیراً حتی نایس‌هش (NiceHash) هم این کوین را برای معاملات داخلی خود انتخاب کرده است. هم اکنون تتر در تمامی بازارها نفوذ کرده و با توجه به نشانه‌های عدم عرضه بی‌رویه توکن جدید در آن ، ریزش‌های ناگهانی ارزش آن هم به حداقل ممکن رسیده است.

برخی منابع بیشترین تقاضا برای تتر را از چین می­دانند، چراکه این ارز باثبات قادراست ابزاری قابل پیش‌بینی برای جابجایی وجوه بدون محدودیت یا سانسور فراهم کند. با وجود اینکه هم‌اکنون شرکت رمزارز تتر با دو دادخواست مبنی بر اتهام دستکاری این شرکت در بازار مواجه شده است ، هنوز هم از آن بهره­برداری می­شود. درمقابل، رمزارز تتر ضمن تأکید بر این نکته که تمام تقاضا برایش طبیعی و عادی است، این اتهامات را رد می‌کند.

رمزارز تتر

رمزارز تتر

چرا  رمزارز تتر محبوب است؟

بسیاری از تریدر ها از USDT تتر به جای دلار استفاده می کنند. کوین‌های رمزارز تتر در میان صرافی ها به راحتی منتقل می شوند و اغلب پلتفرم های آنلاین نیز آنرا می پذیرند. این موضوع  نیاز به سیستم بانکی کمتر شود. یکی از مهم ترین ویژگی‌های رمزارز تتر گستردگی آن است. رمزارز تتر هر روز بیشتر از قبل گسترده می‌شود. این موضوع احتمال افت های قیمت ناگهانی را به حداقل رسانده است. تمایل به خرید رمزارزباقیمت ثابتUSDT یا تتر را هر روز بیشتر از قبل می کند.

رمزارزباقیمت ثابت تتر با تمام بدبینی ها مقابله کرده است . این رمزارزباقیمت ثابت توانسته نقدینگی بازار را بالا ببرد. این رمزارزباقیمت ثابت تمایل دارد در آینده به بازار های آتی دلار مانند OKEx دارد.

هرچند رمزارزباقیمت ثابت تتر در گیر اتهاماتی چون دستکاری در قیمت ارز های دیجیتال است. این اتهام ها ثابت نشده است. هم‌‌اکنون رمزارزباقیمت ثابت تتر یکی از محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال است.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ آنلاین

پرسش و پاسخ آنلاین

جهت ورود به پنل سایت و خرید و فروش ارزهای دیجیتال کلیک کنید

پنل سایت
کانال تلگرام

کانال تلگرام

جهت ورود به بخش پرسش و پاسخ تخصصی در حوزه ارزهای پایه کلیک کنید

پرسش و پاسخ
دانلود اپلیکیشن

دانلود اپلیکیشن

جهت دانلود اپلیکیشن وب سایت ir-xe کلیک کنید

دانلود اپلیکیشن