وال استریت؛ بی خبر از مزایای بیت کوین

وال استریت؛ بی خبر از مزایای بیت کوین

علیرغم اینکه بیت کوین به یکی از مباحث داغ چند سال اخیر تبدیل شده است، وال استریت هنوز در درک فواید آن عاجز مانده است.
«آدام وایت» مدیرعامل صرافی معاملات آتی بیت کوین «بکت Bakkt» در این باره گفت که برای بیت کوین «کاربردهای بیت کوین باید بیشتر شود». با این وجود، بکت که از شرکت‌های تابعه شرکت مادر بورس اوراق بهادار نیویورک Intercontinental Exchange (ICE) است،‌ هنوز فعالیت‌های خود برای پذیرش این رمزارز در وال استریت را ادامه می‌دهد.
وی در کنفرانسی در نیویورک گفت: «استدلالی مبنی بر این وجود دارد که بیت کوین یک سپرده با ارزش است و مانند طلای دیجیتال عمل می‌کند. این امر ممکن است درست باشد. نظریه‌ی ما این است که مقیاس آن هرگز به آن اندازه نخواهد بود که دورنماها و فرصت‌هایی را که این فناوری به ارمغان می آورد، توجیه کند».

وال استریت؛ بی خبر از مزایای بیت کوین

وال استریت؛ بی خبر از مزایای بیت کوین

نظرسنجی  از مدیران ارشد

یک نظرسنجی اخیر از مدیران ارشد شرکت‌های مرتبط با رمزارزها و بلاک‌چین نشان می‌دهد که تعداد زیادی از رهبران صنعت رمزارزها، یعنی چیزی نزدیک به ۷۱٪ پیش‌بینی می‌کنند که بیت کوین طی سالهای آینده به عنوان یک سپرده با ارزش استفاده خواهد شد. با این وجود، تنها ۷٫۶٪ از مدیرانی که در در این نظرسنجی شرکت کردند، اظهار داشتند که فایده رمزارزها تنها در برخی از حوزه‌ها قابل اجرا است و نه در تمام زمینه‌ها.

روند بازار بورس آمریکا در سال ۲۰۱۹ موجب شگفتی منتقدان این عرصه شده‌ است، چراکه علیرغم عملکرد نامناسب و ناکارآمدی های بورس FAANG، شاخص ها همچنان به روند صعودی خود ادامه داده اند. این در حالی است که صاحب نظران وال استریت پیش بینی کرده اند که سال ۲۰۲۰ بورس آمریکا روند نزولی خواهد داشت. با این وصف آیا بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال در آن زمان نگاه­ها را به سوی خود جلب خواهد کرد؟

پیش بینی ارائه برگشت سود تک رقمی S&P 500

براساس گزارش وال استریت جورنال سال ۲۰۲۰ می‌تواند سال از دست دادن شرایط خوب بازار بورس آمریکا باشد و ادامه عملکرد این بازار در سال ۲۰۱۹ بعید به نظر می­رسد.

در سیاست پولی پرفشار سال گذشته شاهد افزایش ۲۵ درصدی S&P 500 بودیم که نوید ایجاد پیشرفت های بالقوه ای در خصوص تجارت آمریکا و چین را داد. گرچه شاخص S&P 500 اکنون بالاتر از ۳۱۴۰ است و عمدتا مطابق با پیش بینی های اوایل سال ۲۰۱۹ است.اما احتمال دارد بازار صعودی که در سال گذشته شکل گرفت در سال ۲۰۲۹ توان کمتری داشته باشد.

 بازار بورس در سال ۲۰۲۰ از دیدگاه تحلیل‌گران

تحلیلگران براین باورند که ممکن است بازار بورس در سال ۲۰۲۰ به سود تک رقمی بازگردد. با وجود اینکه هنوز هیچ نشانه ای از ورود آمریکا به رکود وجود ندارد، به نظر می‌رسد اقتصاد جهانی روند کند شدن را در پیش گرفته است. همچنین احتمال دارد فدرال رزرو ضمن توقف تزریق نقدینگی به بازار اجازه پیشروی بورس توسط اصول بازار را بدهد. در عین حال، این احتمال هم وجود دارد که بازار با ثبات نرخ  بیشتری مسیر صعودیرا پیش گیرد و طولانی ترین روند صعودی دارایی ها در تاریخ را پیش ببرد.

در این حال نانسی تنگلر (Nancy Tengler) مدیر ارشد سرمایه گذاری شرکت مدیریت ثروت هم چنان معتقد است سرمایه گذاری در بورس، استراتژی خوبی است.

درشرایطی که کارشناسان در خصوص S&P 500 و معیارهای موجود در این شاخص کمتر خوش بین هستند تنگلر در این خصوص گفت: به نظر ما، دارایی ها در معرض خطرات بزرگتری نیستند.

فرانسوا تراهان یکی از استراتژیست های UBS در این خصوص گفت: هیچ بحثی در خصوص افزایش S&P 500 وجود ندارد و گسترش آن قریب‌الوقوع است. وی پیش بینی های خود را بر اساس اندیکاتورهای صنعتی عنوان کرده است که نشانگر کاهش سرعت اقتصاد است.

وال استریت؛ بی خبر از مزایای بیت کوین

وال استریت؛ بی خبر از مزایای بیت کوین

با این وصف روند رشد بازار بیت کوین و ارزهای دیجیتال چگونه خواهد بود؟

هرچند بیت کوین سال ۲۰۲۰ را با بسیاری از سوالات بی پاسخ شروع خواهد کرد اما با این وجود سرمایه گذاری در بیت کوین ممکن است منجر به کسب سود بیشتر برای خرده سرمایه گذاران و حتی بعضی از خریداران سازمانی شود.

باوجود اینکه تاکنون بیت کوین نسبت به بازار بورس عملکرد بهتری داشته است و به تدریج از سطح قیمت ۴۰۰۰ دلار به بیش از ۷۰۰۰ دلار رسیده است اما ارزهای دیجیتال بسیار پرنوسان هستند و کسب سود بستگی به دوره زمانی مورد نظر دارد. نوسانات کوتاه مدت بیت کوین بسیار بیشتر است واین نکته می­تواند معامله کنندگان باتجربه­ای که می‌توانند از نوسان روزانه قیمت استفاده کنند را به این عرصه بکشاند.

در سال ۲۰۱۷، افزایش شدید قیمت بیت کوین باعث آشنایی خریداران با بیت کوین و سرمایه گذاری بیش از حد آنها بر روی آن شد اما هم چنان علاقه کمی به خرده فروشی بیت کوین وجود دارد و نتوانسته به بالاترین سطح خود در سال ۲۰۱۷ برسد.

علی رغم حضور بسیار کم رنگ بیت کوین در سرمایه گذاری های رایج ، به طور کلی جامعه ارز دیجیتال ، کاربران را به حفظ یک بیت کوین توصیه می‌کند. به صورت نظری ، سازمان ها این فرصت را دارند که از طریق خدمات تصدی که توسط کوین بیس یا بکت ارائه می‌شود، هم چنان در عرصه بیت کوین حضورفعال داشته باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ آنلاین

پرسش و پاسخ آنلاین

جهت ورود به پنل سایت و خرید و فروش ارزهای دیجیتال کلیک کنید

پنل سایت
کانال تلگرام

کانال تلگرام

جهت ورود به بخش پرسش و پاسخ تخصصی در حوزه ارزهای پایه کلیک کنید

پرسش و پاسخ
دانلود اپلیکیشن

دانلود اپلیکیشن

جهت دانلود اپلیکیشن وب سایت ir-xe کلیک کنید

دانلود اپلیکیشن