تحلیل قیمت بیت کوین در نوسان های اخیر

دست نخورده ماندن ۱۱ میلیون بیت کوین در یک سال گذشته!

باوجود اینکه بازار دستخوش احساسات خرسی و نزولی است اما بواسطه معیارهای شبکه بیت کوین می توان  چشم انداز خوش بینانه تری را متصور شد. انتقال نیافتن تعداد قابل توجه ۱۱ میلیون بیت کوین در یک سال گذشته نشان می‌دهد که هودل کنندگان آمادگی فروش بیت کوین خود در کف یا بالاترین قیمت سال ۲۰۱۹ را نداشته­اند.

تحلیل قیمت بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین

۱۱ میلیون بیت کوین بدون انتقال در سال ۲۰۱۹

براساس اطلاعات ارائه شده توسط BitInfoCharts، بیش از ۱۱ میلیون بیت کوین در طول مدت یک سال گذشته از کیف پول های خود انتقال نیافته اند. این موضوع نشانگر اعتماد فراوان سرمایه گذاران بلندمدت به وضعیت بیت کوین است، به ویژه هنگامی که قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹ از ۳۰۰۰ به ۱۴۰۰۰ دلار ارتقا یافت.

اقدام این سرمایه گذاران که به دارندگان دست آخر (Holders of last resort) شهرت دارند، بیانگر ترجیح دادن چشم انداز بلندمدت به جای دستیابی به سود کوتاه مدت است.

بیت کوین، شبکه ای همتا به همتا است و قدرت خود مرهون کاربرانش است. در سیستم مالی موازی، بیت کوین خود را به عنوان نوعی پول انعطاف پذیرثابت کرده است و دارندگان دست آخر بسیار زیادی دارد. این اصطلاح الهام گرفته شده از سیستم ارز سنتی است که براساس آن، بانک های مرکزی به عنوان وام دهنده دست آخر اقدام می­کنند.

دارندگان و خریداران دست آخرچگونه عمل می­کنند؟

هنگامی که قیمت ارز دیجیتال بیت کوین به عنوان سیستم مالی روندکاهشی را درپیش می­گیرد، خریداران کنار می‌کشند و فروش به نحوی افزایش می‌یابد که سرمایه گذاران به ترس فروش دچار می‌شوند. هنگامی که چرخه بازخورد منفی بحران اعتماد رخ می­دهد، دو گروه وجود دارند که در بازگشت روند احساسات حضور دارند: دارندگان و خریداران دست آخر.

به طور معمول هنگامی که اقتصاد در فاز انقباضی قرار گیرد، بانک مرکزی نقش وام دهنده دست آخر را بازی می­کند. در چنین وضعیتی ، موسسات و سازمان ها پیش قدم می­شوند تا از شکست خوردن بانک ها در انجام تعهدات بدهی خود جلوگیری کنند.

یکی از تحلیلگران به اسم Rhythm در توییتر نوشت:

درطول مدت یک سال گذشته با وجود اینکه ۱۱,۵۸۰,۰۰۰ بیت کوین منتقل شده­است و با افزایش ۸۵ درصدی قیمت مواجه بوده­ایم اما باز هم این تعداد بیت کوین فروخته یا معامله نشده اند.

اینکه خریداران در چه سطح قیمتی پا پیش می‌گذارند مشخص نیست، اما بر اساس چرخه های قبلی، بیت کوین انعطاف پذیری خود را ثابت کرده است و درنتیجه در هر چرخه، کاربران بیشتری به دارندگان دست آخر می‌پیوندند.

تحلیل قیمت بیت کوین

تحلیل قیمت بیت کوین

آیا بیت کوین به کف قیمت خود رسیده است؛ نظر تحلیلگران در این باره چیست؟

 

با ادامه روند نزولی قیمت بیت کوین، خریداران تاثیر زیادی بر کاهش قیمت و شکستن چرخه منفی دارند؛  اما سرمایه‌‍گذاران بلندمدت تأثیر مستقیمی بر قیمت ندارند.

یکی از تحلیلگران تکنیکال بازار رمزارزها در توییتر به نوسانات فعلی قیمت بیت کوین جزئی از «بازی‌های همیشگی رمزارزها» اشاره کرد که قیمت بیت کوین پیش از ریزش بعدی  به محدوده ۸,۰۰۰ دلار وارد خواهد شد.

این تحلیلگر تکنیکال بازار رمزارزها اشاره کرد که بیت کوین الگوی استانداردی را در بازار پرنوسان رمزارزها دنبال می‌کند . نمودار قیمتی بیت کوین پیش از اینکه وارد روند نزولی شود ، ابتدا در جهت صعودی پیش خواهد رفت.

 

توییت تحلیلگر ارزهای دیجیتال در مورد قیمت بیت کوین

اما به عقیده برخی دیگر در جامعه رمزارزها ، هاوینگ بیت کوین هنوز تاثیر خود را در قیمت بیت کوین نشان نداده است و این اتفاق می‌تواند اصلی‌ترین دلیل رشد قیمت بیت کوین باشد.

تحلیلگر دیگری نیز با انتشار چرخه‌های صعودی قبلی بیت کوین، انتظار خود را از روند صعودی بعدی بیت کوین در بلندمدت نشان داد.

چرخه‌های صعودی بیت کوین، پیش‌بینی فاز صعودی بعدی

گروه دیگری از تحلیل گران معتقدند که قیمت بیت کوین پس از هاوینگ آن در سال آینده احتمالا سقوط خواهد کرد. به اعتقاد جیسون ویلیامز، درآمد ماینرهای بیت کوین از لحاظ بیت کوینی پس از هاوینگ نصف مقدار قبل بیت کوین دریافت خواهند کرد . آنها برای هزینه‌های مربوط به ماینینگ ، مجبور به فروش بیت کوین‌هایشان خواهند شد که در نتیجه قیمت بیت کوین کاهش خواهد یافت.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پرسش و پاسخ آنلاین

پرسش و پاسخ آنلاین

جهت ورود به پنل سایت و خرید و فروش ارزهای دیجیتال کلیک کنید

پنل سایت
کانال تلگرام

کانال تلگرام

جهت ورود به بخش پرسش و پاسخ تخصصی در حوزه ارزهای پایه کلیک کنید

پرسش و پاسخ
دانلود اپلیکیشن

دانلود اپلیکیشن

جهت دانلود اپلیکیشن وب سایت ir-xe کلیک کنید

دانلود اپلیکیشن